menu

۲- نحوه استفاده از فریم ورک Materialize

فریم ورک های متعددی برای طراحی متریال صفحات Html وجود دارند، که می‌توان گفت فریم ورک Materialize بهترین و ساده ترین آنهاست. برای مثال فریم ورک Material Design Lite نیز برای وب وجود دارد ولی استفاده از آن به راحتی Materialize نیست. در این مقاله سعی داریم استفاده از فریم ورک Materialize در صفحات وب و html را به شما آموزش دهیم.

دانلود Materialize راست چین و چپ چین

برای دانلود آخرین نسخه ی فایل های فریم ورک متریالایز راستچین شده می‌توانید به [ این آدرس ] مراجعه کنید و برای نسخه ی اصلی هم به [ این آدرس ].

استفاده از فریم ورک Materialize در html

پس از دانلود فایل ها، کافیست به این صورت دو فایل materialize.min.css و materialize.min.js را به صفحه پیوست کنید:

همانطور که می‌دانید فایل css را در قسمت head و فایل جاوااسکریپت را در انتهای body فراخوانی میکنیم. لازم به ذکر است که برای استفاده از فایل جاوااسکریپت لازم است Jquery را بالای فایل Material.min.js در صفحه لود کرده باشید.

همچنین برای اینکه بتوانید از امکانات ریسپانسیو سازی متریالایز استفاده کنید، می‌بایست این کد در قسمت head صفحه وجود داشته باشد:

توجه کنید که فایل های اضافی دیگری که در بین فایل های دانلودی وجود دارند، برای کاستومایز کردن و ایجاد تغییراتی مثل تغییر رنگ اصلی سایت و رنگ جایگزینش و تغییراتی مثل تغییر اندازه ی پیشفرض کلاس container و … هستند.

نکته: اگر چیزی از Scss برای ایجاد تغییر در فایل های Scss نمیدانید میتوانید [ آموزش جلسه به جلسه Scss و Sass از همین سایت ] را مشاهده کنید.

رفتن به نوارابزار